Mezolift olarak da adlandırılan yüz mezoterapisi, cilt sarkmalarına ve cilt kırışıklıklarına etkili cildi yenileyen faydalı ve doğal bir yöntemdir. Mezoterapide kullanılan ilaçların az miktarlarda karıştırılıp cildin altına direkt olarak verilmesi ile etkili maddelerin cilt tarafından kısa süre içerisinde faydalanması sağlanır. Az miktarda verilen ilaçların içerisindeki maddelere Reaksiyon gösterme olasılığı çok azdır. Yüz mezoterapisinde kullanılan başlıca maddeler, Bakır, Hyaluronik asit, Lidocaine, Selenyum, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, Alfa lipoik asit, DMAE (dimethylaminoethanol), Nükleik asitler, Glutatyon, Alfa lipoik asit olmaktadır.

Yüz Mezoterapisi Yüz Gençleştirme Uygulaması

Yüz MezoterapisiMinik iğneler yardımı ile cilt altındaki dokuya cildi yenileyen vitaminler, hyaluronik asit,Antioksidanlar, amino asitler ve vitaminler verilir. Faydalı bu vitaminler cilde verilerek elastin üretimini cildin kolajen yapısını arttırır ciltte nemlendirme sağlanır ve cilt dokusu yenilenir.

Göz çevresi, Yanaklar, alın, burun kanatları, gıdı, boyun ve dekolte bölgelerinde uygulamalar gerçekleştirilebilir.  Ciltteki sarkmalar yaşlanma belirtileri, aşırı yağlanma problemleri, pigmentasyon dengesizlikleri ve değişimleri deride cansızlaşması ve dış faktörlerden etkilenme gibi problemlere de aynı zamanda çözüm olarak uygulanmaktadır.

Yüz mezoterapisi cildinde elastikiyet kaybı ve sarkma problemi olan kişilere, Ciltteki yaşlanmayı engellemek,  Solgun cilt görünümünü azaltmak,  parlaklığını yitiren donuk ciltleri tedavi etmek, sigara kullanan kişilerde cilt hasarlarını onarmak ve engellemek,  güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almak,  mevcut lekelere azaltmak veya gidermek,  yanık izi yara izi sivilce izi tedavisi,  vücutta oluşmuş cilt çatlakları tedavisinde kullanılır. Yüz mezoterapisi ile beraber Radyo frekans, IPL  ve lazer uygulamaları yapıldığında sonuçlar daha başarılı olmaktadır.

Uygulanması sakıncalı durumlar ise şunlardır;  emziren anneler, hamileler, içerikteki herhangi bir maddeye karşı alerjik olanlar, derisinde aktif enfeksiyon bulunanlar,  aşırı derecede sarkmaya uğramış ciltler,  deri leke ve iz tedavisindeki ilk seçenek olarak başvuranlar. Önemli Yan Etkiler görülmekle beraber işlem sonrasındaki birkaç gün hafif morluklar oluşabilir. Bu morluklar makyajla kapatılabilecek düzeyde olup nadiren enfeksiyon ya da alerji meydana gelir.

Mezoterapi cihazı, Mezo-Lifting Foton mikro enjeksiyon yapan bir cihazdır. Cihaz başlıkları sayesinde cilt genç bir görünüme kavuşmuş olur. Cihazda 3 adet de ışın seçeneği bulunmaktadır. Kırmızı ışık, hücreleri yeniler. Mavi ışık, sivilce kurutmaya ve cildin temizlenmesine yardımcı olurken, yeşil ışık yardımı ile de leke tedavisi uygulaması yapılır.

C-trans D pro cihazı ile  (mesostar)  yöntemi düşük voltajlı akımlar kullanılarak, mikro kanallar ve polarizasyon sayesinde deriyi geçer ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar. PNM sektöründe son derce yenilikçi olan bu cihaz sayesinde İyontoforez tekniği ile cilt bakımı yapılmasında kolaylık sağlanır.

Mezolift öncesi temizlenen cilt dezenfekte edilir. İşlem yapılmadan yaklaşık yarım saat önce anestetik bir krem yardımıyla cildin uyuşması sağlanır.  Hazırlanan vitamin karışımı ince ve küçük iğneler yardımı ile cilt altına veya üstüne enjekte edilir.

Yüz mezoterapisi başlangıç olarak 1-4 hafta olacak şekilde aralıklı olarak uygulanır.  Yaklaşık 4 ya da 6 seans sonra yapılan sıklık azaltılarak 3-6 ayda bir olacak şekilde devam edilir. İkinci seans sonrasında uygulamalı etkileri gözle görülür olmaya başlar. Kadın ve erkek tüm hastalar üzerinde etkili olan yüz mezoterapisi ilaçların içerisindeki etken maddelerin deri altına yayılmasından sonra ufak bir yanma hissi meydana gelebilir.

Yüz mezoterapisi işlemden yaklaşık yarım saat kadar önce   uygulanan uyuşturucu kremin ardından hazırlanan Vitamin karışımı yaklaşık bir santim aralıklarla Cilde uygulanır.  İşlem sırasında soğuk kompres yapılması da acının azalmasına yardımcı olur.  İşlem yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Sonucunda parlak, canlı, sarkması, kuruluğu ve ince çizgileri azalmış sıkı bir cilt sağlanır

İşlem sonrasında deniz ve havuza birkaç gün boyunca girilmemeli güneşten korunmalı ve kesinlikle solaryum uygulanmamalıdır. Yüzde fondöten ya da pudra gibi kapatıcı ürünlerin kullanılmaması gerekir. Cildi doğru Medikal ürünler kullanarak günlük bakımını yapmak mezolifting işleminin gösterdiği etkiyi arttırmak için daha uygun olur. Ankara yüz mezoterapisi fiyatları ve uygulama alanları gibi bilgiler için sorularınızı yöneltebilirsiniz.