Hayat boyunca güneş ışınları, zararlı alışkanlıklar, yaşlanma ve daha birçok iç ve dış etkenle birlikte zarar gören ciltler için geliştirilmiş uygulamalardan bir tanesi de mezoterapidir.

Mezoterapi Cilt Gençleştirme Uygulaması

Mezoterapi dış etkenler ve yaş alma sebebiyle cilt üzerinde oluşan olumsuz etkiler ortadan kaldırmak amacıyla, anti aging kremlerin de içeriği olarak bilinen antioksidanların, vitaminlerin, minerallerin ve hyalüronik asidin cilt altına verilerek cildin yenilenmesi işlemidir.

MezoterapiMezoterapi yani cilt gençleştirme işleminin amacı çeşitli sebeplerle tahribata uğramış, zarar görmüş ve eski görüntüsünü kaybetmiş olan cildin onarılması, daha genç bir cilt görünümüne kavuşturulmasıdır. İşlem cildin o ana kadar görmüş olduğu zararlı etkileri en az indirgemeyi amaçlarken, cildi olası diğer dış ve genetik faktörlere bağlı olarak yaşanacak bozulmalara karşı korumayı da amaçlamaktadır.

Mezoterapi işlemi cildin donuk görünmesi, parlaklığını yitirmesi ve elastikiyetini kaybetmesi durumlarında uygulanmaktadır. İşlem cildin yaşlanmasını engellemek ve yüzdeki yorgun görünümü gidermek için de uygulanmakta olan Yüz mezoterapisi, aynı zamanda uygulamanın yapılabileceği durumlar arasında sigara alışkanlığı ile oluşan cilt hasarının engellenmesi, yaz dönemi öncesinde güneş ışınlarının cilde vereceği zararlı etkenlerin önlenmesi, yine güneş ışınları sebebiyle zarara uğramış ciltlerin düzeltilmesi durumları da vardır. Bunlarla birlikte mezoterapi yöntemi leke, akne izi, yanık, yara izi ve cilt çatlak tedavisinde diğer tedavilerin tamamlayıcısı olarak uygulanabilmektedir. Bu yöntem genellikle 30’lu yaşlardan itibaren uygulana n bir yöntem olmakla birlikte bahsi geçen şikayetleri yaşayan tüm hastalarda uygulanabilmektedir. Uygulamanın sakıncalı olabileceği profiller hariç herkese uygulanabilmektedir. Mezolifting ile cilt gençleştirme uygulamansın yapılamayacağı kişiler ise; hamile ve emzirme dönemi içinde olan kadınlar, uygulamanın yapılacağı bölgede enfeksiyon ve uçuk problemi yaşayan kişilerdir. Yine belli hastalıklara sahip olan ve tedavi sürecindeki hastalara da mezolifting yöntemi uygulanamaz. Uygulamanın yapılamayacağı hastalıklara sahip kişiler, insülin bağımlı şeker hastaları, kanser hastaları, kan pıhtılaşması problemi yaşayan kişiler ve birden fazla ilaç tedavisi gören kalp hastaları olarak sıralanabilir. Uygulamanın yapılması bu profiller açısından sakıncalı olduğundan kişilerin bahsedilen özelliklerin hiç birini göstermemesi gerekmektedir.

Mezolifting Cilt Gençleştirme Mezoterapi Yöntemi

MezoliftingCilt gençleştirme işleminde mezolifting adı verilen, belli maddeler içeren karşımın küçük iğnelerle cilt altına ya da üstüne verilmesini sağlayan ve cilt tedavisi yapan bir cihaz kullanılır. Mezojet mezolifting cihazı 1 adet mesagun, 1 adet iletken prob, 1 adet göz bakımı başlığı, 1 adet RF başlığı, 1 adet yüz başlığı ve 1 adet soğutma başlığı içermektedir.

Mezoterapi uygulaması yaklaşık olarak 20 dakika içinde gerçekleşmektedir. Ancak Mezolifting uygulaması öncesinde işlemden yaklaşık olarak ayrım saat önce hastanın yüzüne lokal anestetik krem uygulanması gerekmektedir ve 20 dakikalık işlem süresine dahil edilmeyen bir süredir. İşlem 20 dakikalık seanslar halinde belli aralıklarla tekrar edilmektedir.

Ankara mezoterapi fiyatları ve uygulama alanları hakkında detaylı bilgi almak için sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.