Meme küçültme ameliyatı, büyük göğüslü ve bu durumdan rahatsız olan bireylerin, meme içlerinde fazla yağ dokusunu aldırması ile birlikte uygulattığı estetik müdahaleye denilmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme Göğüs küçültme ameliyatının kadınlarda yapılmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi omuz ve sırt ağrıları olarak söylenebilir. Göğüslerin büyük olmasından sırt ve omuzlara ağrı ve baskı yapması aynı zamanda kambur bir görüntünün de ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda kadınlardaki iri göğüsler, ileriki yaşlarda hormonal değişiklikler nedeniyle kanser gibi tehlikelere de yol açabilmektedir. Böyle bir durum yaşanmaması adına uygulanan meme küçültme estetiği, erkeklerde de büyük göğüslere sahip bireylerde sıklıkla tercih edilmektedir. Göğüs küçültme operasyonunun uygulanması bireylerdeki şekil bozukluklarının ve orantısız vücut yapısının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme estetiği, göğüs ölçülerinden rahatsız olan kilolu kadınlara, meme görüntüsünün belirgin arttığı erkeklere, ergenlik döneminde göğüs büyümesi nedeniyle boyun ağrılarından şikayetçi olan genç kızlara, göğüslerinin orantısızlığından şikayet eden kadınlara uygulanabilmektedir. Vücut gelişimini tamamlaması açısından ergenlik dönemindeki kızlar için pek fazla önerilmese de meme büyüklüğü rahatsız edici boyutlara geldiyse zorunlu olarak uygulanmaktadır. Estetik cerrahların ve uzman doktorların gerçekleştirebildiği meme küçültme operasyonlarını, aynada kendini iyi hissetmek ve meme görüntüsünü düzeltmek isteyen tüm bireyler yaptırabilmektedir. Kullanılan tekniğe bağlı olarak süt bezleri %80 civarında korunabilmektedir.

Meme Küçültme Operasyonu Ne Kadar Sürer ?

Göğüs küçültme Meme küçültme operasyonlarında, cerrahi müdahale yaklaşık olarak 2 ile 4 saat arasında sürmektedir. Memenin büyüklüğüne ve operasyonda uygulanan işlemlere göre belirtilen süre değişiklik gösterebilmektedir. Genel anestezi uygulandıktan sonra yine aynı şekilde bireyin isteği ve operasyon tekniği doğrultusunda meme uçlarına kesiler açılmakta ve meme istenilen boyuta ulaştığında kesiler dikilmektedir. Cerrahi müdahale süresinin uzun ve önemli olduğu göğüs küçültme operasyonlarında, ameliyat sonrasında bireylerin dikkatli hareket etmesi ve ani darbelerden kaçınarak, dikişlerini de koruması özellikle ilk 1-2 hafta son derece önem taşımaktadır. Ankara göğüs küçültme fiyatları bilgisine ulaşmak için bizleri arayabilir, soru forumlarımızdan talepte bulunabilirsiniz.