Karın bölgesi, özellikle bayanlarda yağ birikiminin en fazla olduğu ve deformasyonun yaşandığı, sarkmaların oluştuğu bölgelerin başında gelmektedir. Meydana gelen deri fazlalığı ve rahatsız edici görüntü, çeşitli müdahaleler ile giderilebilmektedir. İşte bu işlemler ile karın bölgesindeki sarkmanın toparlanması,  karın germe ameliyatı olarak adlandırılmaktadır. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi olan karın germe, başarı oranı yüksek bir ameliyattır.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatıÖzellikle kadınlar, hamilelik sonrası çatlaklarla ve sarkmalarla savaşmak durumunda kalırlar. Deri fazlalıkları, hamilelik dışında kilo alıp vermede de oluşabilir. Karın germe ameliyatı da tam olarak bu şikayetlere sahip kişilere uygulanır ancak tabii ki kişinin belirli kriterleri sağlaması da gerekmektedir. Öncelikle karın germe estetiği ameliyatının, belli bir kilonun üzerindeki hastalara uygulandığını, kararın doktor tarafından verildiğini belirtmekte fayda var. Uzun zamandır kilo veremeyen ve hep belli bir kilonun üzerinde devam eden, kronik bir kilodan şikayetiniz varsa, doktor öncelikle bir diyet programı uygular. Uygulanan diyet programı, kişinin ameliyat olabilmek için uygun kiloya inmesine yardımcı olur. Sonrasında da ameliyat ile sarkık görüntü giderilir, deriler toplanır. Yani karın germenin keyfi değil, sağlığı riske atan durumlarda uygulanan bir operasyon olduğu söylenebilir. Liposakşın yöntemi ile ciddi derece karın yağlarının alınması sonrasında da karın cildinin kendini toplamayacağı durumlarda da uygulanmaktadır.

 

Karın germe estetiği ameliyatı için uzman ve deneyimli doktorlarla, iyi bir hastanede çalışmak önemlidir. Ciddi bir işlem olan ameliyat, genel anestezi yapılarak gerçekleştirilir. Ameliyat sırasında karnın alt bölümünden kesikler açılır, açılan kesiklerden fazla yağlar alınmak koşulu ile giderilir. Deri tekrar toparlanır, fazla deri kesilerek alınır ve hasta, mümkün olan en düzgün karına ulaştırılır. Ameliyat, yaklaşık olarak 2 ile 4 saat aralığında sürer. Hastanın karnının durumuna göre, ameliyatı yapacak doktora ve ameliyatın yapılacağı hastaneye göre de fiyatlar değişkenlik gösterir. Ameliyat alanı genişledikçe fiyat artar, küçük bölgelere müdahale edilecekse daha küçük rakamlar ortaya çıkar. Tüm bu bilgiler, ancak doktorun muayenesinden sonra kesinlik kazanır.

estetik Karın germeKarın germe ameliyatı ardından karında açılan kesik yerlerinde kişiyi rahatsız etmeyecek belirginlikte izler kalabilir. İç çamaşır veya kıyafetler yardımı ile bu izler kapatılabilir. Ameliyat sonrasındaki 3 gün, hastanede yatmanız istenir. Özel bir korse sayesinde karındaki toparlanma ve iyileşme süreci dinamiklik kazanır. 1 ay geçince de ameliyatın etkileri yavaş yavaş ortadan kalkar. Karın germe estetiği ameliyatı, ciddi ve emek isteyen bir iş olduğundan, sonrasında bir miktar şişlik ve morluklar meydana gelebilmektedir. Ancak bu durum geçicidir. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat etmek, düz bir karına kavuşma ve iyileşme sürecini hızlandırır. En iyi sonuçları elde etmek için mutlaka alanında uzman bir doktora ameliyatı yaptırmak önemlidir. Çekilen tüm zahmete rağmen sarkık görüntü ortadan kalkmakta, kişinin karnı toparlanıp sıkı bir görünüme kavuşmaktadır.

Ankara Karın germe fiyatları ameliyatın boyutuna ve kullanılacak tekniklere değişiklik gösterecektir. Detaylı bilgi ve sorularınız için bize yazabilirsiniz.