Göğüs dikleştirme ameliyatı, Sarkık göğüslerde sıkı ve dik bir görünüm elde etmek için uygulanır. Kadınlar arasından en çok tercih edilen estetik göğüs uygulamalardan birisidir. Bu ameliyatta sarkık göğüslere yeniden şekil verilir.

Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan göğüs sarkmalarından şikayetçi olanlar, hamilelik sebebiyle, emzirme sebebiyle, kilo alıp vermeyle veya yalnızca genetik faktörler ve yaşlanmanın etkisiyle göğüsleri sarkan hastalar, bu ameliyatı yaptırabilirler. Kimi zaman göğsün uç kısmındaki halka da genişleyebilmektedir ve göğüs dikleştirme ameliyatı bu genişleme için de yapılabilmektedir. Unutulmamalıdır ki göğüs dikleştirme ameliyatı boyuta etki eden bir işlem değildir. Fakat çoğu durumda Meme büyütme ve küçültme estetiği ile birlikte kombine edilebilir. son yıllarda oldukça popüler olan tüp mide ameliyatları sonrası hastalar kilo verdikten sonra çok ciddi oluşan meme dokusundaki büzüşme ve sarkmaları yaklaşık 2-3 saatte başarılı bir şekilde düzeltiyoruz.

Meme - Göğüs Dikleştirme Toparlama Ameliyatı

Göğüs dikleştirmeKilosu normal olan ve bu kiloda seyreden sağlıklı kişilere, göğüslerinin hacim kaybetmesinden ve sarkmasından şikayetçi olanlara, göğüs uçları aşağı sarkmış kişilere, deride ve göğüs uçlarındaki halkalarda genişleme yaşayanlara, bir göğsü diğerinden daha altta olanlara, ameliyat uygulanabilmektedir. Meme toparlama ve göğüs dikleştirme ameliyatın uygulanması, tamamen kişiseldir ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesine yöneliktir.

Meme dikleştirme estetiği öncesinde doktor, kişinin sağlık durumunu tespit eder, ameliyat olmasına engel bir durum olup olmadığına bakar. Detaylı şekilde ölçüm yapılarak ameliyata ilişkin öngörü ve riskler belirlenir. Ameliyat, genel anestezi altında yapılır. Öncesinde uygulanan testler sağlıklı ameliyat sürecini destekler. Kişinin ulaşılabilir hedefler belirlemesi ve ne istediğine karar vermiş olması, hem doktor hem de hastanın memnuniyeti açısından da önemlidir. Ameliyat sonrasındaki 10 günde dikişler de iyileşir. Estetik dikişlerin kullanımı, dikiş alımı gibi bir süreci ortadan kaldırır.

Göğsün biçimi, büyüklüğü, sarkma durumu, cildin kalitesi, fazla deri miktarı, ameliyatın uygulanma yöntemlerini ve süreyi etkiler. Ancak ortalama 3 saat devam eder. Göğüs ucundan yani areola çevresinden kesik açılabileceği gibi, areoladan aşağı inen, hem çevresini hem alt kısmını kaplayan kesikler de mümkündür. Kesiklerin açılmasının ardından göğüsü şekillendirme işlemi başlar. Fazla deri varsa alınır, göğüs ucu yeniden şekillendirilir, dik görünüme kavuşması için göğse gerekli müdahaleler yapılır. Ardından kesiler kapatılır. Meme ameliyatlarında amaç en az ameliyat izi ile uzun yıllar formunu şeklini koruyan göğüs elde etmektir. Bu tecrübeye ulaşmak ise cerrahın doğru planlamayı ve tekniği hasta ile çok iyi planlayarak uygulayabilmesinden geçer. İyi bir meme ameliyatı sonucuna ulaşmak hasta ve cerrahın karşılıklı uyumuna bağlıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

meme dikleştirmeMeme dikleştirme estetiği sonrasında izler kalsa da bunlar zaman içinde silikleşirler ve rahatsız edici görüntüden uzaklaşırlar. Çocuk sahibi olmak isteyenler, ameliyatı yaptırmadan önce doktorları ile görüşmelidirler. Ameliyatın etkileri, hasta aşırı kilolar alıp vermediği sürece ve sağlığını koruduğu müddetçe sürer, kişinin dik göğüsleri korunur. Göğüs dikleştirme ameliyatı, uzman bir doktora yaptırıldığı ve doktorun tavsiyelerine uyulduğu sürece etkili sonuçlar alınan bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında göğüsleri zorlayıcı hareketlerden kaçınmak, sürtünme ve darbelerin önüne geçmek, iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca ameliyat sonrasında uygulanan bandajlar ve destekleyici sutyenler de toparlanmaya destek olur, göğüsleri darbelerden korur.

Göğüslerinde sarkma olan kadınlar tarafından oldukça merak edilen bizlere iletilen, Ankara'da meme dikleştirme fiyatları, cerrahi işleme göre değişeceği söylenebilmektedir.